Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre endüstriyel mutfaklarda pişirme sırasında oluşan koku ve duman gibi sanayide de kaynak ve yağ buharının filtrelenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.0,3 mikron ve daha büyük partikuller %99’lara varan oranlarda filtre edilip çevrede oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçilmeye çalışılır.Bu, gözle görünen dumanın tamamen giderilmesi demektir. Ayrıca kullanılacak ek filtreler ile doğru sistem kurulumu sonucunda rahatsız edici kokuların da önüne geçilip baca ihtiyacı olmayan mutfak havalandırma sistemleri kurulabilir yada üretim tesisinizden çıkan koku ve duman çevreyi rahatsız etmeyecek seviyelere gelebilir.Elektrostatik filtreyi satın almak tek başına bir çözüm değildir.Başarılı sonuçlar ancak ve ancak doğru bir projelendirme ile gerçekleşir. Türkiye’de bir çok firma bu cihazları yurtdışından yada yurtiçinden temin ederek kullanmaya çalışıyor.Elektrostatik filtreler standart havalandırma cihazlarından çok farklıdır.Sadece hava debisine gore seçilen filtreler sonu hüsranla biten hikayelere dönüşür. Özellikle endüstriyel mutfaklarda pişirme sırasında ortaya çıkan duman ve kokunun filtre edilmesi en önem verilmesi gereken konulardan biridir.Endüstriyel mutfak havalandırması ve koku,duman filtrasyonu uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır.Mutfağın hacmi, davlumbaz geometrisi,içerideki hava hareketleri ve kullanılan pişirici ekipmanlar dikkat edilmesi gereken konulardan sadece birkaçıdır.

ok-filtreTemizlenebilir Filtre Sistemi
ok-havalandirmaIsı ve Enerji Korunumu
ok-elektrostatik-filtreBacasız Çalışma Özellikleri
ok-elektrostatikBelediye Kanunlarına Uyumlu
ok-filtrasyonUygun ve Tasarruflu Maliyet

Elektrostatik Filtre takılan her sistem duman ve kokuyu filtrelemez

Evet elektrostatik filtre dumanı ve kokuyu tutuyormuş diye kulağınıza gelen söylemler malesef her elektrostatik filtre için aynı doğruluğu sağlamaz. Hatta bazen kullanılan filtre kapasiteleri doğru bile olsa yapılan mühendislik hesaplarındaki ufak bir hata ya da montaj kaynaklı bir aksaklık paranızın boşa gitmesine sebep olabilir. Sizde bu kadar para harcadığım iş neden böyle oldu diye kara kara düşünürsünüz.Endüstriyel mutfaklarda havalandırma ve filtrasyon sistemlerini doğru şekilde projelendiren ve uygulayan firmaların sayısı oldukça azdır. Bundan dolayı bizi çağıran ve inceleme yapma şansımız olan müşterilerimizin daha önce yaptırdıkları sistemlerde çok büyük hatalar görmekteyiz. Malesef çoğu zaman bu hatalar sistemin komple yenilenmesi ile son bulur. Sistemde elektrostatik filtre bulunmasına rağmen dışarıya duman ve koku vermeye, komşularınızı rahatsız etmeye devam edebilirsiniz. Bundan dolayı elektrostatik filtretaktırdım artık rahatım diye düşünen birçok kişi sayıları gittikçe çoğalan ve bu alanda kendini uzman olarak tanıtan firmalarca mağdur edilmektedir.  Bundan dolayı daha önce yapılan referanslara müşterilerimizle beraber ziyaretler gerçekleştirerek onların daha huzurlu ve güvenli bir alışveriş sağlamayı amaçlamaktayız. Biliyoruzki bu cihazları satan ve uygulama yapan firmaların sayısı gün geçtikçe artsada işini hakkıyla yapanlar ve müşterilerine satış sonrası hizmeti veren firmalar daha uzun yıllar başarılı olacaktır.Amacımız bu firmalardan en iyisi olmak ve size elektrostatik filtre sistemleri konusunda proje,uygulama,yedek parça,teknik servis ve danışmanlık alanlarında hizmet etmektir.

 

Mutfak Havalandırması standart ortam havalandırmasından farklıdır

Piyasada hala eski tip yöntemlerle yapılan hesaplar mühendislik yaklaşımından uzak sadece satışa yönelik taktiklerle ilerlemekte ve bu da birçok restaurant veya lokanta işletmecisinin kurdurduğu sistemlerden verim alamaması ile sonlanmaktadır.Mutfak havalandırma hesapları size ilerleyen yıllarda da kötü bir sürpriz yaşatmayacak şekilde yapılmalıdır. Hem mutfak içerisinde çalışanlar ve mekandaki müşteriler koku ve dumandan rahatsız olmamalı hem de eğer filtrasyon sistemi kurulduysa dış ortama atılan hava hiçbir komşu veya o muhitten geçenleri rahatsız etmemelidir.Bize gore bacasız davlumbaz sistemleri veya bacasız havalandırma sistemleri diye de adlandırılan bu filtrasyon sistemi konusunda bir kere para harcanmalı ama çözüm de bir kere de sağlanmalıdır.Endüstriyel mutfak havalandırmasının projelendirmesi standart ortam havalandırmasından farklıdır ve özeldir. Kurulan sistem bu temelde yapılmalıdır. Eğer gerekirse cfd analiz yöntemlerinden faydalanılmalı ve gerekli analizler uzman bir mühendis ekibi tarafından yapılmalıdır. Özellikle büyük çaplı restorantların mutfaklarında çoğu zaman oturulan ve yemek yenen bölgeye kokunun gitmesi problemi oluşmaktadır.Dışarıya egzoz edilen havadaki partiküllerin elektrostatik filtreleme yöntemi ile ayrıştırılması kadar mahal içinde de koku partiküllerinin alanlara ulaşması engellenmelidir. Bu yapılmadığında mekan müşteri kaybına uğrayabilmekte, daha ucuza kurdurduğu sistem ile kar ettim zannederken farketmeden zarar edebilmektedir. Bu tip mağduriyetlerden uzak kalmanız için endüstriyel mutfak havalandırması ve filtrasyonu alanında danışmanlık hizmetleri de vermekteyiz.Elektrostatik Filtre kullanılmasada her türlü havalandırma probleminde bizi arayabilirsiniz.

 

Elektrostatik Filtre gerçekten koku duman sorunumu çözer mi?

Ancak doğru proje ve uygulamalar yapan, mühendislik altyapısına sahip güvendiğiniz bir firma ile yola çıkarsanız bu problemler çözülür. Uzun vadede de size her türlü yedek parça ve teknik servis desteği sağlayabilecek bir firma ile çalışmalısınız. Her elektrostatik filtre değil ama doğru projelendirilmiş bir sistemde kullanılan doğru marka bir cihaz ile koku duman problerinizi rahatlıkla çözebilirsiniz.Bu konuda firmamız yılların verdiği tecrübe ile size her türlü bilgilendirmeyi yapacak ve sizi bu problemden kurtaracaktır.

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Arayabilirsiniz

Ücretsiz Keşif İçin Bizi Arayabilirsiniz Türkiye’deki elektrostatik filtre vb duman ve koku tutucu filtrelerle ilgili bizi aramaktan çekinmeyin. Mühendis kadromuz teklif talebinizi ayrıntılı olarak dinler, gerekiyorsa yerinde yapılan keşif sonucunda size en kısa zamanda yardımcı olur.Elektrostatik filtre fiyatları ile ilgili bilgi almak ve ücretiz keşif için bizi arayabilirsiniz. Konusunda yetkin mühendislerimiz sizin ihtiyacınıza özel hazırlayacağımız proje ile size her türlü konuda yardımcı olacaktır.